ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

برنامه پرنده نگری دانش آموزان مدرسه دخترانه سپاس

در راستای روز ملی پرنده­نگری، یک برنامه پرنده­نگری در تاریخ 5 آذرماه 1396، به همت کمیته آموزش جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط­زیست گیلان، در مرکز آموزش زیست محیطی در تالاب انزلی، واقع در پناهگاه حیات وحش سلکه برگزار گردید.

برنامه پرنده­نگری به کوشش کمیته آموزش جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط­زیست گیلان و با همکاری اداره کل حفاظت محیط­زیست استان گیلان برای 14 نفر از دانش­آموزان دختر پایه پنجم از دبستان غیردولتی سپاس  و دو نفر از کادر دبستان اجرا شد.

در بخش آموزش، دانش ­آموزان خود را به نمادی در طبیعت تشبیه و معرفی کردند و در رابطه با محیط­ زیست، اکوسیستم تالاب انزلی و راه­ های حفاظت از تالاب توسط آقای روشنی از کارشناسان اداره کل حفاظت محیط­ زیست استان گیلان، آشنایی کسب کردند. در ادامه، بازی زنجیره اکوسیستم در فضای بیرونی کلاس توسط اعضای کمیته آموزش جمعیت، دانش ­آموزان و مربیان انجام شد، تا دانش­ آموزان به اهمیت مفاهیم موجودات زنده و غیرزنده در زنجیره اکوسیستم پی ببرند. پس از یادگیری کار با دوربین دوچشمی، دانش­ آموزان برای دیدن پرندگان از مسیر پیاده­روی چوبی، در مخفیگاه و برج، پرنده ­نگری کردند. در ادامه­ی برنامه، آموزش مشاهده گیاهان زیر میکروسکوپ صورت گرفت. همچنین دانش ­آموزان به تماشای فیلم "زندگی در تالاب انزلی" نشستند.