ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

بازدید دانش آموزان مدرسه نجات الهی از پناهگاه حیات وحش سلکه

در راستای روز ملی پرنده نگری، برنامه بازدید جمعی از دانش آموزان مدرسه دخترانه نجات الهی رشت از پناهگاه حیات وحش سلکه در تاریخ 13 آذر ماه 1396 به همت جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان با همکاری اداره کل محیط زیست استان گیلان برگزار گردید. این برنامه جهت آشنایی 29 نفر از دانش آموزان پایه ششم با مفاهیم اولیه محیط زیست، اکوسیستم تالاب، هرم غذایی و ... در مرکز آموزش محیط زیست تالاب انزلی واقع در پناهگاه حیات وحش سلکه صورت پذیرفت.

در بخش آموزش، دانش آموزان پس از دریافت کتابچه‌های راهنما، توسط آقای روشنی، کارشناس اداره کل محیط زیست گیلان با تالاب انزلی، پناهگاه حیات وحش سلکه و انواع پرندگان موجود در آن آشنا شدند. پس از پذیرایی از دانش آموزان با لقمه سلامت که توسط اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان تدارک دیده شده بود، کار با دوربین به دانش آموزان آموزش داده شد و آن‌ها برای مشاهده پرندگان به سوی پل چوبی، مخفیگاه و برج هدایت شدند. در ادامه، روش کار با میکروسکوپ جهت مشاهده گیاهان آموزش داده شد. در پایان فیلم آموزشی "زندگی در تالاب انزلی" برای دانش آموزان به نمایش درآمد.

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!