ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

روزى که بهانه ایى است براى مشارکت به منظور کاهش مصرف کیسه هاى پلاستیکى
و به منظور فرهنگ سازى و ارتقاء سطح دانش شهروندان در زمینه ى مضرات استفاده از کیسه هاى نایلونى، ٢١ تیر از سوى طرفداران محیط زیست بدون کیسه هاى پلاستیکى نامگذارى شده است.
روز ۴ شنبه ٢١ تیرماه امسال نیز دو برنامه توسط أعضاى جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر انجام شد.
به گزارش پیک زمین در پارک کوثر رضوانشهر در جمع بانوان ورزشکار طی مراسمی، اعضای جمعیت اهمیت های این روز را برای شرکت کنندگان توضیح دادند.
همچنین در این مراسم آقای میغی رئیس اداره محیط زیست رضوانشهر در خصوص استفاده از کیسه های پارچه ای و اهمیت حفظ محیط زیست با پیگیری عادات مثبت محیط زیستی صحبت کرد.
سرکار خانم پارسی رئیس هیات مدیره جمعیت زنان و جوانان درباره فعالیت های این سازمان در رضوانشهر توضیح داده و از شرکت کنندگان برای حضور در جلسات هفتگی جمعیت در این شهر دعوت نمود.
در این مراسم از شرکت کنندگان در خواست شد تا طوماری را که اعضا، به منظور مخالفت با استفاده از کیسه های پلاستیکی تهیه کرده بودند، امضا نمایند.
همچنین جمعی از اعضای جمعیت از میدان نماز تا چهار راه در ٢ طرف خیابان با مراجعه به مغازه ها ضمن توضیح مناسبت این روز و مضرات استفاده کمتر از پلاستیک و توزیع پاکت کاغذی از فروشندگان و کسبه خواستند از کیسه پلاستیکی کمتر استفاده کرده و پاکت کاغذی و کیسه پارچه ای را جایگزین کیسه پلاستیکی کنند همچنین پوستر مناسبتی روز ٢١ تیر را جهت نصب در مغازه به آن ها دادند.

علاوه بر آن طومار ” نه به پلاستیک” را هم برای امضا به مردم، عابران و مغازه داران ارایه شد.
لازم به ذکر است که اکثر اعضای دفتر جمعیت زنان رضوانشه در این برنامه شرکت فعال داشته ور استقبال مردم از این حرکت مردمی بسیار خوب بود. در پایان از رئیس محیط زیست شهرستان رضوان شهر ، آقای مهندس میغی برای همراهی و همکاری
سپاسگزار هستیم.

برچسب ها:

جلسه ی جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان شعبه رضوانشهر در تاریخ ۱۱تیر ماه ۹۶ در کتابخانه عمومی این شهرستان با حضور شیرین پارسی رئیس هیئت مدیره جمعیت و جمعی از اعضای این سازمان برگزار شد.
در این جلسه ابتدا در خصوص برگزاری جلسه ی سالانه اعضای هیئت مدیره و برنامه های ارائه شده وانعکاس آن، توسط خانم ساسانی به نمایندگى از دفتر رضوانشهر ارائه گردید که از جمله برنامه های برگزار شده میتوان به حضور گسترده جمعیت زنان به مناسبت روز جهانی سلامت که  شبکه ی بهداشت رضوانشهر به موضوع سال ٩۵ یعنی  افسردگی اختصاص داده بود اشاره کرد.
و همچنین در خصوص مشکلات و معظلات شهرى با نگاه محیط زیستی نقد و بررسی صورت گرفت.
همینطور در این جلسه در مورد ٢١تیر ماه روز جهانی بدون پلاستیک و برگزاری بزرگداشت این روز برنامه ریزی هایی صورت گرفت.

بزرگداشت زمین پاک باحضور اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر و مسئولین محیط زیست وجهاد کشاورزی و کارشناسان شبکه بهداشت و اولیای مدرسه ۲۲بهمن روشنده رضوانشهر روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ۹۶ برگزار شد.

به گزارش پیک زمین، دراین مراسم که آقایان حسن زاده کارشناس محیط زیست و معصومی کارشناس جهاد کشاورزی و خانم ها مهندس آریانی و مهندس جلیلی از کارشناسان جهاد کشاورزی و جمعی از اعضای جمعیت شعبه رضوانشهر حضور داشتند.

ضمن قرائت سوگند نامه حفاطت از زمین، ابتدا خانم کیانی مدیر مدرسه در خصوص ضرورت حفط محیط زیست مطابی را بیان کردند. سپس خانم شیرین پارسی رئیس هیئت مدیره جمعیت زنان درقالب گفتگو و حرکات نمایشی ضرورت فرهنگ سازی حفاظت از محیط زیست و سلامت کودکان، برای دانش آموران تشریح نمودند.

همچنین خانم ها مینا داودی و محمدی از کارشناسان شبکه بهداشت دراین مراسم حضور داشتند.

در این مراسم سفره سلامت توسط دانش آموزان و اولیای مدرسه برپا شد. همچنین از نهال هایی که در روز منابع طبیعی کاشته شده بود بازدید به عمل آمد.

در پایان مراسم اعضای جمعیت زنان نشریه پیک زمین را توزیع و از مسیولین و معلمان مدرسه به دلیل تلاش برای ترویج فرهنگ محیط زیستی تشکر و قدردانی شد.

اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر، جهت گرامیداشت روز زمین پاک، در مدرسه‌ی فتح کوهستان واقع در پره سر گرد هم جمع آمدند.
این مراسم در تاریخ دوم اردیبهشت ۹۶، با همراهی شیرین پارسی، رئیس هیئت مدیره جمعیت زنان، دانش آموزان و اولیا ی آن ها برگزار شد.
به گزارش پیک زمین، این مراسم که به میزبانی مدرسه فتح انجام گرفت، با سرود محیط زیستی دانش آموزان آغاز و در ادامه دانش آموزان سایر مقاطع نیز به قرائت اشعار خود پرداختند. و پایان بخش برنامه، اجرای نمایش با مفهوم محیط زیستی توسط دانش آموزان بوده است.
طبق قرار جمعیت با دانش آموزان بار دیگر کلاس ها از نظر تفکیک زباله و زیباسازی ،مورد بازبینی قرار گرفت تا در برنامه ی بعدی از بهترین کلاس تقدیر شود .

نمایندگی جمعیت زنان جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست رضوانشهر در تاریخ ۲۵و ۲۶ اسفند ماه ۹۵ جشنواره پیشواز بهار، در کتابخانه عمومی این شهر برگزار کرد.

به گزارش پیک زمین در این برنامه که با حضور و مشارکت اعضا و طرفداران جمعیت ساکن در رضوانشهر و پره سر، برگزار شد، غرفه های صنایع دستی، شیرینی های سنتی و خانگی، گل و گلدان های زینتی و باغی، انواع آش ها و غذاهای سنتی، سبزی ها وعسل محلی ، کتاب ها و عکس های منطقه تالش عرضه شد.

استقبال از برنامه بسیار خوب بوده. در این برنامه اعضای جمعیت از رشت نیز شرکت داشته و میز کیسه های پارچه ای و نشریات جمعیت نیز برپا بود.

برای حضور در این جشنواره برای نهادهای شهرستان دعوت نامه فرستاده شده بود و آن ها در این جشنواره شرکت کردند.

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!