ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

برگزاری جلسات هفتگی طرفداران محیط زیست و جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در رضوانشهر

جمعیت زنان و جوانان حفظ محیط زیست عصر روز یکشنبه ۴ بهمن ماه ۹۴ جلسه‌ای با حضور معین احمدی کارشناس منابع طبیعی برگزار کرد که در این جلسه در خصوص موضوعات کشاورزی، تفکیک زباله، درختکاری و غیره تصمیماتی اتخاذ گردید.

به گزارش پیک زمین این جلسه که به پیشنهاد معین احمدی کارشناس منابع طبیعی و به مجری گری صهیب شکوری و جمعی از اعضای جمعیت تشکیل شد درخصوص مواردی صحبت شده و تصمیماتی گرفته شد که این موارد عبارتند از:

۱- به مناسبت روز درختکاری وجلوگیری از آلودگی هوا و قطع درختان٬ نهال کاری شود.

۲- باتوجه به اینکه بسیاری از بیماری‌ها ناشی از استفاده غیر ضروری از کودهای شیمیایی است٬ احمدی توصیه کرد که کشاورزان بهتر است پیش از استفاده از کود شیمیایی آزمایش خاک انجام دهند و در صورت نیاز و ضرورت، ترحیحا از کودهای گیاهی و حیوانی استفاده شود.

۳- جهت ممانعت از، از بین رفتن پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک، مقرر گردید سد سازی، شهرسازی٬ تغییرکاربری٬ توسعه صنعت پس از انجام طرح‌های مطالعاتی باشد.

۴- مقرر گردید برای جلوگیری از چرای بی رویه دام‌ها٬ شکار بی رویه جانوران و پرندگان که سبب انقراض گونه‌های کمیاب است چاره‌اندیشی و تجدید نظر شود.

۵- در خصوص روش صحیح دفع زباله٬ تفکیک زباله شهری و صنعتی٬ قرار دادن سطل‌های زباله در نواحی ساحلی به مردم آگاهی‌های ضروری و مورد نیاز داده شود.

در پایان جلسه با استماع انتقادات و پیشنهادات اعضای حاضر در جلسه خاتمه یافت.‌

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!