ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

کارگاه آموزشی با عنوان “مسئولیت پذیری اجتماعی” ، پنجشنبه ۱۶ دی ماه توسط کمیته انتشارات در دفتر جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار شد.
به گزارش پیک زمین،کارگاه مذکور به سرپرستی ،احمد مرزبان ،فعال محیط زیست و تسهیلگر امور اجتماعی ،۴ ساعت به طول انجامید .
این کارگاه با استقبال اعضای کمیته های مختلف جمعیت زنان مواجه شد. از جمله مباحث مطرح شده در این کارگاه میتوان به بررسی رفتارهای مردم در جامعه، تعریف شهروندی، تعریف شهروند فعال و ابعاد مختلف فعالیت شهروندان فعال اشاره نمود. در این کارگاه جنبه های مختلف مسئولیت پذیری اجتماعی از طریق انجام بازی های گروهی و انجام کار تیمی و ارایه گزارش توسط گروهها مورد بررسی قرار گرفت.
در پایان، شرکت کنندگان گواهینامه حضور در کارگاه آموزشی را دریافت نمودند.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در تاریخ چهارشنبه، پنجم آبان ۱۳۹۵، میزبان مراسم رونمایی و معرفی فصلنامه پازن بود.
آقای کاوه فیض اللهی سردبیر نشریه،به همراه همسر و دخترشان در دفتر جمعیت حضور یافتتند که میهمانان این برنامه بسیاری از کارشناسان، پرسنل شهرداری رشت،اداره منابع طبیعی استان گیلان و همچنین انجمن رفتگران طبیعت لاهیجان بودند که از جمله ی آن ها می توان به حضور خانم دکتر فرانک پیشگر، رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر رشت اشاره کرد.
در ابتدای مراسم، خانم پارسی رئیس هیئت مدیره ی جمعیت زنان با صحبتی پیرامون اهمیت وجود حیات وحش در زندگی انسان ها، آقای فیض اللهی را به صحبت دعوت نمودند.
ایشان هدف از طراحی این فصلنامه را ترکیب دو مقوله ی ژورنالیسم و آکادمی عنوان کردند و افزودند این نشریه، نمونه ی مشابه خارجی ندارد. همچنین گفتند: ما در ایران ۲۰۰ گونه پستاندار داریم که تنوع آن ها رو به افزایش است اما متاسفانه آگاهی مردم نسبت به پستانداران بسیار اندک و جزئی است.
در مورد انتخاب نام پازن برای نشریه، آقای فیض اللهی افزودند: پازن نام بز کوهیِ نر است که کَل هم نامیده می شود. انحنای شاخ آن یادآور هلال ماه و داس کشاورزی است و بین شاخ های آن، آب جریان دارد. به همین دلیل پازن می تواند بهترین گزینه برای نماد پستانداران ایران باشد.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان همچنین برای همکاری و کمک رسانی به این نشریه ی محیط زیستی، مسئولیت نمایندگی فروش آن را به عهده گرفته است.

شهریورماه ۱۳۹۵ پس از ۱۰ روز تلاش و خلاقیت، آیین پایانی رویداد ملی کارآفرینی «چالش پویش درآمد ـ محیط زیست» در محل پارک علم و فناوری گیلان برگزار شد.

به گزارش پیک زمین، این رویداد محیط زیستی که برای نخستین بار در گیلان برگزار شد با ارائه ۳۱ ایده کاربردی محیط زیستی آغاز گردید و پس رای گیری بین شرکت کنندگان ۱۰ ایده به مرحله بعد و تجاری سازی وارد شد.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در این رویداد محیط زیستی و ارائه ۱۲ ایده کاربردی کارآفرینی در راستای حفظ محیط زیست و ارتقای گردشگری حضور پر رنگی داشتند.

از ۱۰ ایده برتر که به مرحله بعد صعود کردند ۲ ایده با نام‌های زردآلو و می‌بالکا توسط اعضای فعال جمعیت ارائه گردید که در طی ۹ روز جهت‌ تجاری‌سازی آماده گردید.

در پایان ۹ روز ایده ها جهت ارائه نهایی آماده گردید و تیم‌های کاری ایده های خود را با استفاده و پاورپوینت، فیلم وغیره در حضور فرماندار کلانشهر رشت، مدیرکل محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات گیلان، رئیس پارک علم وفناوری گیلان، مربیان، اساتید، داوران، اسپانسرها و باقی حضار ارائه کردند.

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان با همکاری دانش‌آموزان مدرسه دخترانه کوثر با رنگ‌آمیزی دیوارهای مدرسه و رسم طرح هایی زیبا به جذابیت مدرسه افزودند.
فعالیت در مدارس سبز یکی از پروژه های مهم جمعیت می‌باشد و در این راستا گام‌های مستحکمی برداشته است.
صبح روز چهار‌شنبه ۱۳ آبان ۹۴ گروهی ازا عضای آموزش دیده جمعیت به همراه گروهی از دانش‌آموزان علاقمند اقدام به رنگ آمیزی دیوار مدرسه دخترانه کوثر رشت کردند.
تیم مدرسه سبز از شهریور ماه ۹۴ برنامه‌ریزی و فعالیت‌های خود را آغاز کرده بود. این گروه اهداف معینی را دنبال می‌کند که از جمله این اهداف ایجاد سامانه محیط زیستی، آموزش صلح و همزیستی با طبیعت، استفاده بهینه از امکانات موجود، ارتقای آموزش زیست محیطی، اصلاح الگوی مصرف، ایجاد حس مشارکت و مسوولیت پذیری و فعالیت اجتماعی می‌باشد.
پرنیان قلی‌زاده مسوول گروه رنگ‌آمیزی مدرسه در خصوص برنامه روز چهارشنبه گفت: رنگ‌آمیزی دیوارمدرسه توسط خود دانش‌آموزان یکی از فعالیت‌هایی است که ما را به اهدافمان نزدیک می‌کند.
وی در ادامه افزود: از مدتی قبل با همراهی مدیر مدرسه خانم رضازاده، طرح اولیه توسط آقای فرنود فرقانی روی دیوار کشیده شد. به دلیل نامساعد بودن هوا امکان انجام کار تا امروز نبود و برنامه به تعویق افتاد. امروز وقت را غنیمت شمردیم و طبق هماهنگی‌های به عمل آمده با خانم رضازاده کار را شروع کردیم.
ایشان خاطر نشان کرد: بعد از پایان کلاس درس و بعد از صرف نهار کار خود را آغاز کردیم. به آنها آموزش هایی در ارتباط با فعالیت مورد نظر داده شد. تمام مراحل انجام کار با بازی و اجرای برنامه‌های تدوین شده توسط آموزشگران جمعیت صورت گرفت و در فضایی شاد و صمیمی دیوار مدرسه رنگ‌آمیزی شد.
قلی‌زاده بیان کرد: ساخت رنگ‌های جدید برایشان بسیار لذت بخش بود و رنگ‌آمیزی دیوار مدرسه حسی نو در آنها به وجود آورد. بعد از اتمام کار با شادی از لمس تجربه‌ای متفاوت که می‌دانم مدت‌ها در ذهنشان خواهد ماند مدرسه را ترک کردند.
در پایان از خانم رضازاده مدیریت محترم مدرسه دخترانه کوثر به دلیل همراهی و همدلی‌های بی‌دریغشان و آقای فرنود فرقانی که در این راه ما را یاری کردند تشکر می کنیم.

برچسب ها:

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار کرد:
جشنواره روز دریای خزر
جشنواره روز دریای خزر در بخشهای مسابقه عکاسی (یک روز با دریا) ،ساخت قلعه های شنی، نمایش خیابانی و عروسکی و موسیقی روز ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۴ (روز دریای خزر) از ساعت ۴ عصر لغایت ۹ شب ، در محل نوار ساحلی فاز گردشگری منطقه آزاد انزلی برگزار شد.
به گزارش واحد خبری جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان ، در این جشنواره کودکان و نوجوانان به همراه خانواده های خود به ساخت قلعه های شنی پرداختند و عکاسان از آنها و حواشی جشنواره عکس گرفتند و بعد از ساخت قلعه شنی هنرمندان استان به اجرای نمایش خیابانی و عروسکی و موسیقی پرداختند و در طول مدت برگزاری صدها نفر از همشهریان و گردشگران از این جشنواره دیدن کردند.
مدیر عامل جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست در گفتگو با واحد خبر جمعیت در خصوص این جشنواره گفت: امروز روز دریای خزر است ، ما در این روز با برگزاری این جشن کنار ساحل دریای خزر دور هم جمع شده ایم تا به همشهریان و گردشگران بگوییم حال دریای خزر خوب نیست، بیاییم به کمک هم دریا را آلوده نکنیم ،چون این آلودگی سلامت ما انسانها را به خطر می اندازد.
وی در ادامه خاطر نشان کرد : ما از کودکان و نوجوانان که نسل آینده ما هستند دعوت کردیم به این جشن بیایند و با ساخت قلعه شنی به آنها بگوییم حال دریا خوب نیست مراقبش باشید. عکاسان هم به این جشن آمده اند تا این لحضات را ثبت کنند.
شمشادی در پایان از همشهریان و گردشگران درخواست کرد دریا را آلوده نکنند و در سالم سازی آن کوشا باشند.
هم چنین اعضای جمعیت زنان ،با برپایی ایستگاه جمعیت در خصوص این روز و وضعیت دریای خزر به افراد حاضر در جشن اطلاع رسانی کردند و آنها را به حفظ دریای خزرتشویق کردند.
دکتر رنجکش، مدیر کل امور اجتماعی استانداری گیلان، دکتر پور محمد، مدیرکل محیط زیست استان گیلان، مهندس میغی، ریاست اداره محیط زیست بندرانزلی، مهندس مسرور، مدیرعامل منطقه آزاد انزلی و هیات همراه، مهمانان ویژه این جشنواره بودند که از فعالیت جمعیت در کنار ساحل دیدن کردند.
این جشنواره به همت جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست و با مساعدت منطقه آزاد انزلی و همکاری جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی ،گروه تئاتر هدایت، خانه فرهنگ کودک و انجمن عکاسان رشت برگزار شد.

برچسب ها:

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!