ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

کارگاه آموزشی مدرسه سبز

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست استان گیلان برگزار کرد:
کارگاه آموزشی مدرسه سبز
به گزارش پیک زمین, کارگاه آموزشی مدرسه سبز در تاریخ ۶ شهریورماه ۹۴ در محل دفتر جمعیت برگزار شد.
در این کارگاه ۱۹ نفر از مربیان آموزشی همکار در پروژه مدرسه سبز مدارس شهر رشت با مفاهیم و مراحل آموزش به کودک جهت برقرار ی بیشتر و بهتر با طبیعت آشنا شدند.
این کارگاه در دو بخش کار گروهی و کار فردی تشکیل شد. همچنین مفاهیم و مراحل آموزش به کودک جهت برقراری ارتباط بیشتر و بهتر با طبیعت در قالب فعالیت های آموزشی و بازی های دسته جمعی در این کارگاه مورد آموزش قرار گرفت. در این کارگاه با توجه به هرم مازلو و بررسی جایگاه طبیعت در این هرم نقش و جایگاهی که طبیعت در زندگی ما دارد بررسی شد.
علاوه بر آن بسیاری از مبانی شکل گرفته در ذهن ما مورد بازنگری قرار گرفت. مبانی در مورد ارتباط ما با طبیعت، چگونگی این ارتباط و… بررسی گردید.
مدارس والدورف (یا مدارس کودک طبیعت) و چگونگی آموزش در این مدارس توسط مربی توضیح داده شد.
استفاده از هوشهای چندگانه براساس نظریه گاردنر و استفاده از این هوشها برای آموزش بهتر و نتیجه بخشی کاراتر یا اثر بخشی بیشتر از دیگر مباحثی بود که توسط مدرس و تسهیلگر کارگاه خانم نصیری بدان پرداخته شد.
در خاتمه کارگاه کتابهای موثر و قابل استفاده در کارگاه های آموزشی مدارس از طرف مدرس معرفی شد.

* در پایان از دوست عزیزمان سرکار خانم غزال نصیری تسهلیگر و مدرس کارگاه و آقایان رضا گوکی و علیرضا امامی همکاران ایشان و اعضای هیئت مدیره جهت هماهنگی و برپایی این کارگاه قدردانی می شود.

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!