ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

برگزاری همایش”شوق آموزش, شورزندگی, امید به آینده”

جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان برگزار کرد:

همایش”شوق آموزش، شورزندگی، امید به آینده”

روز سه شنبه مورخ ۲۱مهر ماه ۱۳۹۴ همایشی با عنوان “شوق آموزش، شورزندگی، امید به آینده” با حضور دکتر عبدالحسین وهاب زاده از اساتید و صاحبنظران برجسته محیط زیست ایران برگزار گردید.

این سمینار که به همت اعضای جمعیت مردم نهاد زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست این استان تدارک دیده شده بود, درراستای آموزش کودکان در مدرسه طبیعت بود.

در ابتدای مراسم، فرشته حنانی دبیر همایش، سخنان کوتاهی پیرامون حضور جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان در مدارس شهر رشت ایراد نمودند.

سپس شیرین پارسی، ریاست هیات مدیره جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان، درضمن پخش تصاویری از فعالیت های جمعیت در مدارس سبز، به معرفی اهداف این مدارس به مدعوین پرداختند.

پس از سخنان خانم پارسی، مستند کوتاهی از معرفی استاد وهاب زاده و مدرسه طبیعت پخش شد.

پس از آن استاد عبدالحسین وهاب زاده به ایراد سخنرانی پرداختند. ایشان در سخنان خود به تشریح فعالیت های چند سال اخیر و کار با کودکان در مقاطع مختلف اشاره کرده و برلزوم تجربه طبیعت توسط کودکان تاکید کردند.

وی که تحقیقات جامعی در زمینه رفتار شناسی در طول سی سال فعالیت محیط زیستی خود داشته، به اهمیت ایجاد  مدارس طبیعت در رشد و ارتقای فرهنگ طبیعت دوستی و سلامت ذهنی کودکان اشاره نمود.

وهاب زاده از تجربیات چند ساله خود در زمینه اردوهای طبیعت گردی کودکان صحبت کرده و خاطر نشان کردند:

در این مدارس تلاش کردیم حس طبیعت دوستی را در کودکان تقویت کردیم و از کودکان می خواهیم تا برخی از موجودات را از نزدیک ببینید و لمس کنند. عبدالحسین وهاب زاده بر نقش حواس بویژه قوی ترین و اثر گذارترین حس ( لامسه) در یادگیری و تجربه کودکان از محیط پیرامون خود تاکید کردند.

در بخش دیگری از برنامه مهندس سترگی معاونت آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست استان گیلان به ایراد سخنرانی در خصوص محیط زیست در اسلام و دیگر ادیان پرداختند.

در پایان این همایش از عوامل اجرایی جشنواره روز دریای خزر تقدیر بعمل آمد.

در طول این مراسم در چند نوبت کودکان مدارس مهدیه، کوثر و سپاس به اجرای برنامه فرهنگی پرداختند.

در حاشیه همایش، برگزارکنندگان با ایجاد غرفه های کتاب و کیسه های  پارچه ای محیط زیست به معرفی جمعیت به بازدید کنندگان پرداختند.