ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

برگزاری کارگاه آموزشی در خصوص مباحث محیط زیست و پدافند غیر عامل

همزمان با هفته پدافند غیر عامل کارگاه آموزشی در خصوص مباحث محیط زیست و پدافند غیر عامل برگزار گردید.
به گزارش پیک زمین کارگاه آموزشی پدافندغیرعامل در تاریخ ۹ آبان ۹۴ در سالن اجتماعات اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان برگزار گردید که در این کارگاه آموزشی جمعی از اعضای جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست استان گیلان شرکت کردند.
در این کارگاه آموزشی مهندس مرادی مدیرکل اداره کل پدافند غیرعامل استانداری ضمن اشاره به این که پدافند غیرعامل مجموعه اقدامات پیشگیرانه ای است برای این که بتوانیم کمترین آسیب را در بحران ها داشته باشیم گفت: امروزه عواملی که کشور را تهدید می کند تغییر شکل یافته است و به تهدیدهای نرم، سایبری و محیط زیستی تبدیل شده است. شناخت تهدیدات در حوزه اداره کل پدافند غیر عامل است.
همچین در این کارگاه دکتر محمد پور مدیرکل اداره کل حفاظت محیط زیست با اشاره به معضلات زیاد و تخریب های صورت گرفته در حوزه محیط زیست اظهار کرد: خوشحالیم برای چند برنامه احیای محیط زیستی استان که از طریق استانداری پیگیری می شود. یکی از سه معضل اساسی استان شیرابه زباله هاست که در این رابطه اعتباراتی به صورت ملی در نظر گرفته شده است. ما در سال ۹۵ شاهد این خواهیم بود که تصفیه خانه ای را در محل دفع شیرابه زباله های سراوان داشته باشیم. تولید انرژی برق از زباله ها از برنامه های استان است که با توجه به تکنولوژی روز دنیا اجرا خواهد شد.
وی در ادامه افزود: مطالعات احداث تصفیه خانه در شهر صنعتی نیز اجرا شده که امیدواریم در سال آتی پیگیری شود. معضل بعدی بحث سنبل آبی ست که دغدغه مان را به مسئولان ارشد استان و سازمان اعلام نمودیم که برای مبارزه فیزیکی با این معضل بزرگ تصمیماتی اتخاذ شده است.
در ادامه دکتر محمدی استاد دانشگاه ضمن بررسی مبحث پدافند غیر عامل به ذکر تعاریف و مثال هایی در خصوص ارتباط میان مباحث پدافند غیر عامل با منشا زیست محیطی پرداخت.
محمدی گفت: پایداری اکوسیستم باعث می شود جامعه پویایی داشته باشیم. پوشش گیاهی برای استتار کردن به عنوان یک اصل در پدافند غیرعامل مطرح بوده. حضور جانداران در طبیعت با عنوان شاخص زیستی می باشد و دیدگاه اکولوژیک یک دیدگاه عمیق است.

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!