ورود به اکانت شما

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپار

اجرای طرح مدیریت پسماند در روستاهای حاشیه زرجوب و گوهررود، در پیربازار برگزار شد.

جلسه معارفه تیم اجرایی طرح مدیریت پسماند جمعیت زنان و جوانان حافظ محیط زیست گیلان و شورا روستای پیر بازار در ۲۴ شهریور ماه ۹۵ در دفتر شورا با حضور خانم داعی و آقایان جعفرنژاد، قربانزاده و زحمت کش از اعضای شورای این روستا برگزار شد.
به گزارش پیک زمین در ابتدا اعضای تیم طرح مدیریت پسماند (خانم‌ها پارسی، قربانژاد، شمشادی، غلامی صفت، زیکساری، میانجی، تبریزی، فرزان) و اعضای شورا خودشان را معرفی کردند.
زهره شمشادی مدیرعامل جمعیت به معرفی جمعیت پرداخته و درباره‌ی پروژه‌ی حال حاضر که بر پایه‌ی کارگروه برگزار شده توسط استانداری با محوریت مدیریت پسماند روستاهای حاشیه‌ی زرجوب و گوهر رود انتخاب شده است صحبت کرد.
شمشادی ضمن اشاره به این که اکثر فعالیت‌های جمعیت در راستای آموزش و آگاهی رسانی است افزود بر همین اساس با آموزش صحیح به اهالی روستا مخصوصا زنان که در بستر خانواده هستند می‌توان مشکل زباله و پسماند را کم کرد.
شیرین پارسی رئیس هیئت مدیره جمعیت در خصوص توجیه پروژه و روند کار و اهمیت تولید و استفاده از کود ورمی‌کمپوست توضیح داده و به برنامه‌های مختلف و آموزش‌هایی که در روستاهای دیگر مانند بخش‌های رودینه لاهیجان و رحمت آباد رودبار توسط جمعیت زنان انجام شده است اشاره کردند.
پارسی در ادامه تاکید کرد که در صورت مشارکت شورا و دهیاری و همراهی مردم شاهد اثر بخشی هر چه بیشتر این پروژه خواهیم بود.
در پایان اعضای شورا ضمن تشکر از حضور تیم اجرایی جمعیت زنان، موافقت خود را جهت همکاری با پروژه اعلام و آقای جعفر نژاد تاریخچه ی کوتاهی از پیربازار را نیز برای حاضران توضیح داد.

دیدگاه

پس از استقرار دولت دوازدهم و حکم مدیر کلی آقای عیسی کلانتری برای سازمان محیط زیست کشور، همه‌ی دلسوزان محیط زیست و سازمان‌های محیط زیستی در انتظار گفت و گوی این مدیر کل جدید برای حفاظت از محیط زیست بیم... ادامه مطلب

چون دوست دشمن است، حكايت كجا بريم!!!